صفحه اصلی سایت صفحه اصلی پذیرش تعمیر دوربین از تمام نقاط ایرانپذیرش دوربین اموزشهای تخصصیاموزش
فروشگاه سنترال سرویسفروشگاه تعمیرگاه مرکزیتعمیرگاه

 

درباره لنزهای نیکون

     
 

درباره لنزهای نیكون

توضیحاتی در مورد اصطلاحات به كار رفته در لنز های نیكون ...
 

Aspherical
نیكون 3 تیپ لنز آسفریكال استفاده می كند كه خفگی تصویر و سایر اشكالات لنزها را (حتی در بازترین دهانه دیافراگم)كاهش می دهد.همچنین در اصلاح اعوجاج (درلنزهای واید) و سبك تر شدن و خوش دست تر شدن طراحی بدنه لنز موثراست. دقت در نصب عدسی ها و تولید كامل عدسی زیر پوشش های كاملا بسته جزو استانداردهای تولید این لنزها هستند.
عدسی های دوقلوی نیكون ، عدسی هائی هستند كه یك پلاستیك شفاف در وسط شیشه تزریق شده و با یك طراحی منحصر به فرد و تكنیك مخصوص ، داخل فلز قرار گرفته اند.نیكون ماشین آلات تولید این عدسی ها را هم می سازد.

 

Close-Rang Correction
سیستم اصلاح تصویر در عكس برداری از نزدیك ، یكی از ابداعات مهم نیكون است تا بهترین كیفیت را در وضوح یابی از فاصله نزدیك ارائه دهد و همچنین دامنه فوكوس را كاهش دهد.در CRC گروه های عدسی در داخل مجموعه لنز كمابیش در حالتی شناور قرار می گیرند و هر گروه مستقل از گروه دیگر حركت می كند تا به بهترین وضوح برسد.در لنزهای واید نیكون از این سیستم استفاده می شود.


Extra-Low dispersion glass
عدسی های كم افتراق و فوق كم افتراق نیكون ، كمك بسیار شایانی به اصلاح اختلالات رنگی و كاستی های نور(كه گاهی به خاطر طول موجهای مختلف نور كه مانع از تشكیل دقیق تصویر در یك نقطه می شوند ، پیش می آید) میكند.نوع دیگری از تركیب شیمیائی بلورهای شیشه برای اصلاح این مشكلات در لنزهای تله به كار رفته بود كه جنس شكننده و حساسی در مقابل تغییرات حرارتی داشت.بنابراین نیكون با اختراع عدسی های ED به تمام خواص لنزهای فوق دست یافت ، بدون اینكه اشكالات ساختمان آن را داشته باشد.
عدسی های
ED در حال حاضر یك جزء ضروری در لنزهای نیكون هستند و كاملا كمك می كنند تا تصاویر واضح و با كنتراست مناسب ثبت شوند ، حتی در بازترین دیافراگم !


Meniscus Protection Glass
عدسی اول لنزهای تله فوتو كه دهانه با قطر بزرگی دارند ، در معرض آسیب قرار دارند.لنزهائی هم كه محافظ شیشه ای مسطح دارند گاهی در تصویرهایشان اختلالاتی ایجاد می شود(Ghosting )، مخصوصا در نورهای شدید ، كه علت آن برگشت نور از سطح فیلم یا سنسور به داخل لنز است.با عدسی های منحنی و هلالی نیكون (درداخل لنز)این بازگشت مجدد به حداقل میرسد و تصویری كاملا واضح و بدون شبح (!) به شما ارائه می دهد.


Nano Crystal Coat
این روش پیشتاز در اصلاح و جلوگیری از بازگشت مجدد نور از روی عدسی ، در اصل مدیون توسعه «ریزفناوری» نیكون در قطعات نیمه هادی اش است.استفاده از بلورهای میكروسكوپی با اندازه دانه ای  در حدود  1 نانومتر (یعنی 1/1.000.000 میلی متر) یك لایه ای با حداقل ضریب انكسار می سازد.عدسی های با این پوشش ، توانائی دقیق جمع كردن طول موج های مختلف نور در یك نقطه را دارند و بیش از عدسی های معمولی جلوی بازگشت مجدد نور را می گیرند كه این خواص به نوبه خود باعث كاهش سوختن نقاط با نور شدید می شوند.


 

SWM;silent wave motor
تكنولوژی منحصر به فرد «موتور محرك ساكت» نیكون ، تكان حركت های انتقالی را به انرژی چرخشی تبدیل می كند و به این ترتیب ، وضوح یابی به طرز غیر قابل باوری دقیق ، ساكت و سریع انجام می گیرد.استاندارد شدن این تكنولوژی در تمام لنزهای AF-S نیكون ، باعث  خوشحالی تمام حرفه ای ها شده است!
 


Nikon super-integrated coating
برای افزایش كارآئی های عدسی ها ، نیكون یك تكنولوژی بسیار پرمایه برای پوشش عدسی های ابداع كرده است كه كمك شایانی است برای كاهش تشعشعات از سطح لنز ، تصاویر شبح مانند ناخواسته ، تفكیك نورهای مختلف با اختلاف ناچیز طول موج و افزایش تعادل رنگی .
این پوشش متناسب با هرجنس شیشه و طراحی عدسی محاسبه و استفاده می شود.

 

VR; vibration reduction
بی حركت بودن در عكاسی تله و كلوزآپ موضوعی بسیار جدی است .تكنولوژی های كاهش لرزش نیكون ، بطور خودكار لرزش های ریز دوربین را جبران می كند تا عكس های واضح در سرعت های پائین شاتر گرفته شود.با
VR می توانید تا 1/15 ثانیه هم عكاسی كنید! عكاسی در غروب ، بامداد و حتی نور كم فضاهای داخلی با این سیستم به راحتی مقدور است.سیستم VR حتی می تواند به طور اتوماتیك در Panning لرزش ها را كشف و جبران كند.

 
 
برگرفته از سایت کمرا شاپ
 

 

 

ايميل شما:
ايميل دوستتان:

 
 

 

 
 Copyright © www.centralservice.ir. All right reserved.