آموزش و راهنمای تعمیر مکانیزم دوربینهای حرفه ای سونی

 

مکانیزم سری ... مخصوص دوربینهای DSR-PD150 , 170 , ...

مکانیزم دوربینهای حرفه ای سونی تا سال 2013 میلادی در سه مدل طراحی شده اند که ما هر سه مدل را برای شما شرح خواهیم داد . البته فرمت دی وی مد نظر ما است ، مدل اولیه در دوربینهای PD150 , PD170 استفاده شده این نوع مکانیزم بخاطر ساختار طراحی ان تا دفعات بیشتری قابل تعمیر است ، طراحی این مدل بگونه ای است که در صورت خرابی سرویس کار قادر است با تعویض قطعات داخلی مکانیزم مکررا ان را تعمیر کند ، و این حسن خوبی در مورد این مکانیزم است مدت زیادی را برای مشتری کار میکند ولی از معایب ان هم برشمرده میشود زیرا پس از مدت زیادی که تعمیر شود ساختار کلی مکانیک بهم ریخته ، مخصوصا که توسط تعمیرکاران ناشی تعمیر شده باشد و نیاز به تعویض کلی این مکانیک باشد بصورت یک پارت کامل قابل تهیه نیست و باید دستگاه را کنار گذاشت،البته میتوان از مکانیزم اوراقی و استوک دوربینهای دیگر استفاده کرد ولی اصولا این کار اساسی نیست و بعد از مدتی کاربرن را خسته میکند و حتی باعث خراب کردن کاست میشود. شرح کلی مکانیک در ادامه مطلب

PROFESSIONAL CAMERA

مکانیزم سریZ استفاده شده برای دوربینهای سونی مدل FX1 , Z1 , ...

طراحی این مکانیزم بسیار عالی و با دوام است و برخلاف مکانیزم قبلی هم قطعات داخلی مکانیزم قابل تهیه است و هم کل مکانیزم بصورت یک پارت کامل قابل تهیه میباشد به عبارتی تا وقتی قطعه تولید میشود شما میتوانید این مکانیزم تعمیر و یا تعویض کرده با خیال راحت در مراسمات فیلمبرداری کنید . شرح کلی مکانیک در ادامه مطلب

سونی مکانیزم

مکانیزم سری N استفاده شده برای دوربینهای سونی مدل PD175 , Z5 , FX1000 ,...

سومی و اخرین طراحی شرکت سونی که تا سال 2013 (سالی در ان هستیم ) هنوز این مکانیزم در دوربینهای جدید سونی استفاده شده، . سبک طراحی این مکانیزم بسیار هوشمندانه بوده بطوری که بعد از یک تایم تقریبا ثابتی مکانیزم از کار باز می ایستد و به ناچار باید یک مکانیزم کامل جایگزین کنید . بعضی از همکاران این مشکل را از معایب ان میبینند ولی این چنین نیست و جزو مزایای ان محسوب میشود . دلیل ان این است که دوربینهای حرفه ای برای استفاده در مجالس بکار میروند اگر چنانچه در وسط فیلمبرداری دوربین خراب شود باز راه و چاره ای وجود دارد و در نهایت یک دوربین دیگر تهیه شود ولی اگر دوربین خراب باشد و شما متوجه نباشید تمام مراسم را از دست خواهید داد . اشکالات گاهی بشکلی رخ میدهند که دوربین به کار خودش ادامه میدهد ولی سطح نوار را چین می اندازد یا به عبارتی نوار را میجود که باعث خراب شدن نوار میشود در این صورت شما هیچ راهی برای برگرداندن اطلاعات نوار ندارید انوقت چه حالی به شما خواهد گذشت . حال برای اینکه بهتر موضوع رادرک کنید خلاصه ای از علت تایم خرابی این مکانیزم را برای شما شرح میدهیم. بین اسانسور و کف مکانیزم از فلتی با انعطاف پذیری خاصی استفاده شده تا بعد از چندین بار باز و بسته شدن درب مکانیزم این فلت دچار پارگی شود تا کل مکانیزم از کار بیفتد . البته تایمی که برای باز و بسته شدن درنظر گرفته شده هوشمندانه بوده زیرا تا اتمام این تایم سایر قطعات مکانیزم سالم بوده و مشکلی را برای کاربر دوربین ایجاد نمیکند و کاربر میتواند با خیال راحت در مجالس از دوربین استفاده کند ولی بعد از پایان این تایم عمر سایر قطعات داخلی مکانیزم هم رو به پایان میگذارد و چنانچه اگر شرکت سونی فلت مکانیزم را بصورت یک پارت مجزا در اختیار سرویس کار قرار میداد پس از تعویض ضمانتی برای ادامه کار مکانیزم وجود نداشت . البته حتی اگر فلت هم موجود بود که مکانیزم مجددا تعمیر شود سایر قطعات بزودی دچار مشکل میشدند که در پی ان خرابی نوار را منجر میگشت و همیشه این استرس برای کاربر دوربین وجود داشت . موضوع مهمی را که باید در نظر داشت قیمت این مکانیزم است که به مراتب پایین تر از مکانیزمهای سری قبلی است . به عنوان مثال در صورتی که مکانیزم مدلهای PD150 , PD170 قیمتی برابر با سه تا از این نوع مکانیزم را در بر میگیرد ، قیمت این مکانیزم از هشتاد هزار تومان شروع شده تا اوج گرانی تا تاریخ 30/6/1392 به 250000 تومان هم رسید در صورتی که قیمت دوربین PD175 در این تاریخ تا بالای هشت میلیون تومان هم رسیده است و متوجه خواهید شد که قیمت این مکانیزم در مقابل قیمت بالای دوربین باز ناچیز است و همچنین نسبت به هزینه ای که برای این دوربین پرداخت میکنید در قبال ان با خیال راحت در مجالس فیلمبرداری میکنید و میدانید که مکانیزم نو در دوربین استفاده شده البته فلت این مکانیزم بصورت غیر اورجینال در بازار یافت میشود ولی بابت تعویض فلت بالای یکصد هزار تومان باید هزینه پرداخت کنید و نیز برای تعویض فلت باید کل مکانیزم عریان شود و بعد از چسب کاری فلت مجددا تمامی قطعات بازگردانده شوند ، که البته تمامی تنظیمات بهم میریزد و گریسهای فابریک شرکتی پاک میشوند چه بسا به جاهای حساس دوربین لطمه بخورد . برای اینکه با شیوه تعویض فلت و اصول تعمیر این مکانیزم اشنا شوید به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مکانیزم دوربین حرفه ای سونی
 
 
اشکالات دیگری برای این بخش رخ میدهد که نادر است یا دستکاری موجب ان شده .برای آشانایی با اصول کارکرد قطعات دوربینها و عملکرد تک تک قطعات و علل خرابی هر بخش ، چگونگی تعمیر آن ، روش های پیشگیری و آموزش کامل تعمیر دوربین باید در آموزشهای تخصصی و حضوری ما شرکت کنید برای اطلاعات بیشتر آموزش تخصصی دوربین کلیک کنید
 

سنترال سرویس اولین بنیانگذار آموزش تعمیر دوربین در ایران است و نماینده رسمی سونی با کد بین المللی IR07 , IR145 دو شعبه رسمی از طرف شرکت سونی دارد . هر شرکتی که با اسم سونی فعالیت میکند ولی کد بین المللی ندارد متخلف محسوب میشود و پیگرد قانونی خواهد داشت . کاربران محترم در صورت مشاهده عناوین سایت ما در هر سایت دیگری ، موضوع را با مدیریت مطرح نمایید تا از هدایای ویژه ما بهرهمند شده و نیز ما را در حفظ حقوق مطالب آموزشی یاری نمایید .

تماس با مسئولین و مدیریت

تمامی اطلاعات این بخش توسط تکنسینهای مجرب سنترال سرویس گردآوری شده، انتشار این مطالب بدون اجازه سنترال سرویس و یا بدون ذکر منیع مجاز نیست . قابل ذکر است در صورت مشاهده ، نام سایت یا اشخاصی که از مطالب سایت بدون اجازه استفاده کرده اند را بعنوان متخلف در سایت درج کرده و نیز پیگرد قانونی خواهند شد .


کاربران محترمی که تمایل دارند بصورت حرفه ای تعمیر دوربین را یاد بگیرند روی بخش آموزش تخصصی دوربین کلیک کنید.

هدف سنترال سرویس از انتشار این آموزشها برای آشنایی مقطعی فیلمبرداران با شیوه تعمیر این گونه دوربینها است ، زیرا دوربین سونی در سراسر ایران فراگیر شده و همین موضوع باعث گردیده افراد غیر کارشناس به عنوان تعمیرکار و مدرس آموزش، اقدام به فعالیت غیر مجاز نمایند ، زیرا امار زیادی از دوربینهای دستکاری شده به این مرکز ارسال میشوند که به علت دستکاری ناشیانه باعث تخریب جدی دوربینهای حرفه ای گشته و غیر از اینکه مالکان دوربینها را دچار ضرر و زیان زیادی میکند نام سونی را خدشع دار کرده ، ما برای جلوگیری از این موضوع آموزش و آشنایی با دوربینهای حرفه ای سونی را در سایت قرار داده ایم تا مالکان دوربین در صورت معیوب شدن دوربینشان پیش زمینه ای از اشکالات رایج را داشته باشند تا مورد هدف سودجویان قرار نگیرند . هزینه این گونه دوربینها برخلاف نام و قابلیتشان زیاد نیست اگر دستکاری نشده باشد با حداقل زمان و هزینه ناچیز کاملا اساسی تعمیر میشوند

هرینه تعمیر این دوربینها بالا نیست ولی ما به علت نوسان دلار نمیتوانیم نرخ را عنوان کنیم ولی میتوانید از طریق بخش تماس با ما از هزینه های روز مطلع شوید.

عیوب بعضی از این دوربینها به علت استفاده از قطعات مشابه یکی است لذا توضیحات برای همان اشکال در سایر دوربینها هم یکی میباشد.

سنترال سرویس 95 درصد قطعات دوربینهای حرفه ای را دارد و در بیشتر اوقات مشکل دوربین شما عزیزان را در همان روز و طی نیم ساعت انجام میدهد ، مشتریانی که دوربین حرفه ای سونی دارند در صورت معیوب بودن دوربین میتوانند تلفنی از طریق بخش تماس با ما در سایت ارتباط برقرار کنند تا پس از هماهنگی و گرفتن وقت در زمان تعیین شده دوربین را به شرکت سنترال سرویس اورده تا در حضور شما اقدام به تعمیر کنیم ، حتی اگر شرایط حضوری را ندارید میتوانید با پست یا تیپاکس به یکی از شعبات اصلی سنترال سرویس ارسال کنید تا یکروزه برای شما تعمیر کنیم.

در صورتی که به هر طریق پرسنل شرکت وقت مناسبی را برای شما تعیین نکردند میتوانید به همراه زیر تماس بگیرید

09111241942