آموزش و راهنمای تعمیر دوربینهای حرفه ای سونی

DSR-PD175 , 177 , HVR-Z5 , Z7 , HDR-AX2000 , FX1000 , HDR-FX1 , HVR-Z1

 

دوربینهای حرفه ای سونی

دوربینهای حرفه ای سونی به علت ساختار فیزیکی قوی ای که دارند معمولا کمتر آسیب میبینند و نوع طراحی استفاده شده برای این نوع دوربینها خاص بوده همه موارد کنار هم باعث شده کمتر دچار مشکلی شوند با این وجود طبیعی است که هر المانی طول عمری دارد، که آموزش آن بخش را در قسمت آموزشهای تخصصی و حضوری قرار داده ایم و در سایت فقط آموزش اشکالات متداولی که زیاد رخ میدهد را قرار داده ایم .

دوربین حرفه ای

 

مشکلات بدنه دوربینها

بدنه دوربینهای حرفه ای از الیاژ چدن سبک استفاده شده و به این اسانی اسیب نمیبیند ولی اتفاق افتاده که ضربه های شدید دسته چدنی دوربین را شکسته ، بطور عادی این دوربین از دست شما بی افتد معمولا لنز دچار مشکل نمیشود ولی مورد های مختلفی داشتیم که بدنه شکسته ، از پنجره ماشین افتاده ، زیر ماشین قرار گرفته و مواردی که ضربه شدید بوده.

 

بدنه دوربینهای حرفه ای

سایر اشکالات دوربینهای حرفه ای سونی

سایر اشکالات در هر دوربین متفاوت است که در صورت لزوم در بخش خودش توضیح خواهیم داد ولی سایر اشکلات مشترک را هم برای شما توضیح خواهیم داد .یکی از این اشکالات در دوربینهای سری DSR-PD150 , DSR-PD170 مشکلات قطع و وصل شدن صدا است ، علت خرابی برد داخل باکس میکروفن است ، اشکال بعدی در همین مدلها مشکل تعویض هد درام است که بعد از تعویض باید دیتای جدید بروزرسانی شود ، ایراد بعدی خرابی کلید اجکت است ، این قطعه شامل سه المان متغیر است و بعد از اسمبل کردن مشکل حل میشود فقط موضوع نادر بودن قطعه ابی رنگ که همان قفل کلید اجکت است که شرکت سنترال سرویس این قطعه را هم دارد. مشکل بعدی خرابی خروجی ای لینک است که اگر پورد سالم باشد خود برد خراب است و هزینه تعویض ای سی مربوط به ایلینک دویست هزار تومان در نظر بگیرید . ایراد بخصوص دیگری نیست که قابل ذکر باشد ولی در الکترونیک هر احتمالی وجود دارد و هر قطعه ای میتواند روزی خراب شود اما نباید به عنوان اشکالات رایج نامبرد . البته در بخش آموزشهای تخصصی دوربین سنترال سرویس ما یطور مفصل برای هر بخش اموزش داریم و پس از اتمام دوره شما موارد احتمالی را هم یاد خواهید گرفت.

 

 

 
اشکالات دیگری برای این بخش رخ میدهد که نادر است یا دستکاری موجب ان شده .برای آشانایی با اصول کارکرد قطعات دوربینها و عملکرد تک تک قطعات و علل خرابی هر بخش ، چگونگی تعمیر آن ، روش های پیشگیری و آموزش کامل تعمیر دوربین باید در آموزشهای تخصصی و حضوری ما شرکت کنید برای اطلاعات بیشتر آموزش تخصصی دوربین کلیک کنید
     
 

سنترال سرویس اولین بنیانگذار آموزش تعمیر دوربین در ایران است و نماینده رسمی سونی با کد بین المللی IR07 , IR145 دو شعبه رسمی از طرف شرکت سونی دارد . هر شرکتی که با اسم سونی فعالیت میکند ولی کد بین المللی ندارد متخلف محسوب میشود و پیگرد قانونی خواهد داشت . کاربران محترم در صورت مشاهده عناوین سایت ما در هر سایت دیگری ، موضوع را با مدیریت مطرح نمایید تا از هدایای ویژه ما بهرهمند شده و نیز ما را در حفظ حقوق مطالب آموزشی یاری نمایید .

تماس با مسئولین و مدیریت

تمامی اطلاعات این بخش توسط تکنسینهای مجرب سنترال سرویس گردآوری شده، انتشار این مطالب بدون اجازه سنترال سرویس و یا بدون ذکر منیع مجاز نیست . قابل ذکر است در صورت مشاهده ، نام سایت یا اشخاصی که از مطالب سایت بدون اجازه استفاده کرده اند را بعنوان متخلف در سایت درج کرده و نیز پیگرد قانونی خواهند شد .


کاربران محترمی که تمایل دارند بصورت حرفه ای تعمیر دوربین را یاد بگیرند روی بخش آموزش تخصصی دوربین کلیک کنید.

هدف سنترال سرویس از انتشار این آموزشها برای آشنایی مقطعی فیلمبرداران با شیوه تعمیر این گونه دوربینها است ، زیرا دوربین سونی در سراسر ایران فراگیر شده و همین موضوع باعث گردیده افراد غیر کارشناس به عنوان تعمیرکار و مدرس آموزش، اقدام به فعالیت غیر مجاز نمایند ، زیرا امار زیادی از دوربینهای دستکاری شده به این مرکز ارسال میشوند که به علت دستکاری ناشیانه باعث تخریب جدی دوربینهای حرفه ای گشته و غیر از اینکه مالکان دوربینها را دچار ضرر و زیان زیادی میکند نام سونی را خدشع دار کرده ، ما برای جلوگیری از این موضوع آموزش و آشنایی با دوربینهای حرفه ای سونی را در سایت قرار داده ایم تا مالکان دوربین در صورت معیوب شدن دوربینشان پیش زمینه ای از اشکالات رایج را داشته باشند تا مورد هدف سودجویان قرار نگیرند . هزینه این گونه دوربینها برخلاف نام و قابلیتشان زیاد نیست اگر دستکاری نشده باشد با حداقل زمان و هزینه ناچیز کاملا اساسی تعمیر میشوند

هرینه تعمیر این دوربینها بالا نیست ولی ما به علت نوسان دلار نمیتوانیم نرخ را عنوان کنیم ولی میتوانید از طریق بخش تماس با ما از هزینه های روز مطلع شوید.

عیوب بعضی از این دوربینها به علت استفاده از قطعات مشابه یکی است لذا توضیحات برای همان اشکال در سایر دوربینها هم یکی میباشد.

سنترال سرویس 95 درصد قطعات دوربینهای حرفه ای را دارد و در بیشتر اوقات مشکل دوربین شما عزیزان را در همان روز و طی نیم ساعت انجام میدهد ، مشتریانی که دوربین حرفه ای سونی دارند در صورت معیوب بودن دوربین میتوانند تلفنی از طریق بخش تماس با ما در سایت ارتباط برقرار کنند تا پس از هماهنگی و گرفتن وقت در زمان تعیین شده دوربین را به شرکت سنترال سرویس اورده تا در حضور شما اقدام به تعمیر کنیم ، حتی اگر شرایط حضوری را ندارید میتوانید با پست یا تیپاکس به یکی از شعبات اصلی سنترال سرویس ارسال کنید تا یکروزه برای شما تعمیر کنیم.

در صورتی که به هر طریق پرسنل شرکت وقت مناسبی را برای شما تعیین نکردند میتوانید به همراه زیر تماس بگیرید

09111241942

     

ادامه پاسخ به سوالات شما در صفحات بع