آموزش و راهنمای تعمیر LCD دوربینهای حرفه ای سونی

DSR-PD175 , 177 , HVR-Z5 , Z7 , HDR-AX2000 , FX1000 , HDR-FX1 , HVR-Z1

 

آموزش و راهنمای مشکلات و عیوب ال سی دی دوربینهای حرفه ای سونی

LCD اکثر دوربینها به یک دلیل خراب میشود و ان هم رطوبت شدید یا اب خوردگی که روشهای جلوگیری از رطوبت را به شما اموزش میدهیم .

 

LCD CAMERA SONY

رنگها بهم ریخته ، تصویر نگاتیو ، یک طرف تصویر سفید شده یا برعکس ، ال سی دی را برعکس میکنیم تصویر دارد ولی در حالت عادی تصویر بهم رخته است

اشکالات مختلفی برای LCD دوربینها اتفاق میافتد که هر مشکلی باشد فقط با تعویض قابل حل است

البته فقط در مورد ال سی دی دوربین اف ایکس وان کمی فرق میکند گاهی اوقات اشکال شبیه خراب بودن کابل ارتباطی یا سوئیچ داخلی لولا میماند ولی در واقع ال سی دی خراب است ، هر گاه ال سی دی را برعکس میکنید تصویر خوب میشود که باز اشکال از خود ال سی دی است در این صورت با تغییر بعضی از المانهای مدار ال سی دی میتوان برای مدتی استفاده کرد ولی در اینده مجددا مشکل پیش امده و اینبار باید تعویض شود قیمت ال سی دی دوربین سری اف ایکس وان در تیر ماه نود دو در حدود 1400 هزار تومان است و قیمت ال سی دی Z5 , FX1000 , Z7 , PD175 , AX2000 , PD177 , و مدلهای مشابه در حدود یک میلیون تومان است و LCD HD1000 در حدود پانصد هزار تومان است.

خرابی LCD

واتر پروف کردن ال سی دی . ضد رطوبت کردن LCD

برای ضد رطوبت کردن ال سی دی دوربینها شیت بخصوصی از شرکت سونی طراحی شده که میتوان با استفاده از ان نود درصد از نفوذ رطوبت جلوگیری کرد این قطعه را فقط از طریق شرکت سونی میتوان سفارش داد که عکس روبرو مشخصات و شکل این قطعه را نشان میدهد.

 

واتر پروف LCD

از ویزور یا چشمی تصویر ندارد

این اشکال مربوط به پاره شدن فلت ویزور است که در اثر بالا و پایین کردن ویزور به مرور زمان اتفاق میافتد که در عکس هم مشخص کرده ایم . برای اینکه این اشکال مجددا رخ ندهد و یا طول عمر بیشتری داشته باشد باید یک شیت چسب دار مخصوص که سفارش سونی است تهیه کرد و بعد از تعویض فلت ویزور چسب را روی بخش انعطاف پذیر چسباند

فلت ویزور
اشکالات دیگری برای این بخش رخ میدهد که نادر است یا دستکاری موجب ان شده .برای بدست اوردن تمام عیوبی که برای این قسمت میتواند اتفاق بی افتد و همچنین آموزش تک به تک عملکرد قطعات و آموزش کامل این دوربین باید در آموزشهای تخصصی و حضوری ما شرکت کنید برای اطلاعات بیشتر آموزش تخصصی دوربین کلیک کنید
     
 

سنترال سرویس اولین بنیانگذار آموزش تعمیر دوربین در ایران است و نماینده رسمی سونی با کد بین المللی IR07 , IR145 دو شعبه رسمی از طرف شرکت سونی دارد . هر شرکتی که با اسم سونی فعالیت میکند ولی کد بین المللی ندارد متخلف محسوب میشود و پیگرد قانونی خواهد داشت . کاربران محترم در صورت مشاهده عناوین سایت ما در هر سایت دیگری ، موضوع را با مدیریت مطرح نمایید تا از هدایای ویژه ما بهرهمند شده و نیز ما را در حفظ حقوق مطالب آموزشی یاری نمایید .

تماس با مسئولین و مدیریت

تمامی اطلاعات این بخش توسط تکنسینهای مجرب سنترال سرویس گردآوری شده، انتشار این مطالب بدون اجازه سنترال سرویس و یا بدون ذکر منیع مجاز نیست . قابل ذکر است در صورت مشاهده ، نام سایت یا اشخاصی که از مطالب سایت بدون اجازه استفاده کرده اند را بعنوان متخلف در سایت درج کرده و نیز پیگرد قانونی خواهند شد .


کاربران محترمی که تمایل دارند بصورت حرفه ای تعمیر دوربین را یاد بگیرند روی بخش آموزش تخصصی دوربین کلیک کنید.

هدف سنترال سرویس از انتشار این آموزشها برای آشنایی مقطعی فیلمبرداران با شیوه تعمیر این گونه دوربینها است ، زیرا دوربین سونی در سراسر ایران فراگیر شده و همین موضوع باعث گردیده افراد غیر کارشناس به عنوان تعمیرکار و مدرس آموزش، اقدام به فعالیت غیر مجاز نمایند ، زیرا امار زیادی از دوربینهای دستکاری شده به این مرکز ارسال میشوند که به علت دستکاری ناشیانه باعث تخریب جدی دوربینهای حرفه ای گشته و غیر از اینکه مالکان دوربینها را دچار ضرر و زیان زیادی میکند نام سونی را خدشع دار کرده ، ما برای جلوگیری از این موضوع آموزش و آشنایی با دوربینهای حرفه ای سونی را در سایت قرار داده ایم تا مالکان دوربین در صورت معیوب شدن دوربینشان پیش زمینه ای از اشکالات رایج را داشته باشند تا مورد هدف سودجویان قرار نگیرند . هزینه این گونه دوربینها برخلاف نام و قابلیتشان زیاد نیست اگر دستکاری نشده باشد با حداقل زمان و هزینه ناچیز کاملا اساسی تعمیر میشوند

هرینه تعمیر این دوربینها بالا نیست ولی ما به علت نوسان دلار نمیتوانیم نرخ را عنوان کنیم ولی میتوانید از طریق بخش تماس با ما از هزینه های روز مطلع شوید.

عیوب بعضی از این دوربینها به علت استفاده از قطعات مشابه یکی است لذا توضیحات برای همان اشکال در سایر دوربینها هم یکی میباشد.

سنترال سرویس 95 درصد قطعات دوربینهای حرفه ای را دارد و در بیشتر اوقات مشکل دوربین شما عزیزان را در همان روز و طی نیم ساعت انجام میدهد ، مشتریانی که دوربین حرفه ای سونی دارند در صورت معیوب بودن دوربین میتوانند تلفنی از طریق بخش تماس با ما در سایت ارتباط برقرار کنند تا پس از هماهنگی و گرفتن وقت در زمان تعیین شده دوربین را به شرکت سنترال سرویس اورده تا در حضور شما اقدام به تعمیر کنیم ، حتی اگر شرایط حضوری را ندارید میتوانید با پست یا تیپاکس به یکی از شعبات اصلی سنترال سرویس ارسال کنید تا یکروزه برای شما تعمیر کنیم.

در صورتی که به هر طریق پرسنل شرکت وقت مناسبی را برای شما تعیین نکردند میتوانید به همراه زیر تماس بگیرید

09111241942

     

ادامه پاسخ به سوالات شما در صفحات بع