آموزش و راهنمای تعمیر دوربین حرفه ای سونی

DSR-PD170 , 150

 

دوربین سونی دی اس ار پی دی 150 و 170 از سری دوربینهای اولیه دی وی سونی است که در همان ابتدا با طرفداران زیادی در ایران روبرو شد این دوربین نسب به پاناسونیک از ویژگیهای خوب و دوام زیادی برخوردار است . با این وجود بخاطر قدیمی شدن و کارکرد زیاد ، اخیرا ایرادهای زیادی در این دوربین رخ میدهد . از جمله خرابی هد درام ، ال سی دی ، فلتهای متحرک و سایر قطعاتی که با فرسایش عمر خود را از دست میدهند . ولی از لنز مقاومی برخوردار است که پس از این همه مدت هنوز با دقت کار میکند و آمار خرابی کمی دارد. با این حال برخی از ایرادهای تکراری که مشتریان طی سالها مراجعه به سنترال سرویس در این مرکز گردیده را برای شما مختصرا شرح میدهیم.

خرابی بخش مکانیزم ، خرابی بخش صدا ، خرابی بخش ویزور و نمایشگر تصویر ، بخش بدنه قسمت سوئیچ پلی ، کمرا

PROFESSIONAL CAMERA

ایراد و عوامل خرابی بخش مکانیزم : پینچ رولر یا همان غلطک در همه دوربین ها از رایج ترین اشکالات است که با فرسایش این قطعه باعث از بین رفتن نوار کاست میشود وظیفه غلطک کشیدن نوار و هدایت ان از دوک سمت چپ به سمت دوک راست میشود اگر غلطک خراب باشد لبه ها یا کل بدنه ان لغزنده میشود و باعث سر خوردن نوار به سمت پایین یا بالا میگردد . و مسیر نوار را تغییر داده لبه نوار با کشیدگی به کنارهای گاید چین خوردگی ایجاد شده و کاست غیر قابل استفاده میشود.

از اشکالات دیگر و مرتبط با همین موضوع خرابی تسمه تنشن است وظیفه این قطعه کنترل کشیدگی نوار است و با خرابی غلطک ارتباط مستقیم دارد که گاها تنشن هم اصطکاک خود را از دست داده و کشک نوار را نمیتواند کنترل کند و باز نوار به پایین و بالا کشیده میشود.

سایر ایرادها هم طبیعی است مانند خرابی دوکها ، موتور کاپستان ، ریلها ، اسانسور ، سوئیچها ، ...

مکانیزم دوربین حرفه ای سونی
از مشکلات رایج در این دوربین خرابی بخش صدای میکروفن است معمولا با کم و زیاد بودن صدا یا قطع و وصل شدن صدا و یا نداشتن صدا ایراد خود را نشان میدهد . این مشکل از برد تقویت کنند اولیه صدا در کابینت میکروفون است که معمولا با تعویض مشکل رفع میگردد. تعمیر لنز دوربین سونی
نداشتن تصویر از ال سی دی یا ویزور : در مورد ال سی دی ، خراب بودن خود ال سی دی موجب این اشکال میشود و گاها خرابی کابل مابین ال سی دی به برد هم شامل این اشکال میشود .، در مورد ویزور ، فلت خود ویزور از نقطه متحرک شروع به پاره شدن کرده و کاملا قطع میشود . ایرادهای مختلفی رخ میدهد که خیلی نادر است و فقط در بخش آموزشهای بخصصی مطرح میشود. برد دوربین حرفه ای سونی
   

     
 

سنترال سرویس اولین بنیانگذار آموزش تعمیر دوربین در ایران است و نماینده رسمی سونی با کد بین المللی IR07 , IR145 دو شعبه رسمی از طرف شرکت سونی دارد . هر شرکتی که با اسم سونی فعالیت میکند ولی کد بین المللی ندارد متخلف محسوب میشود و پیگرد قانونی خواهد داشت . کاربران محترم در صورت مشاهده عناوین سایت ما در هر سایت دیگری ، موضوع را با مدیریت مطرح نمایید تا از هدایای ویژه ما بهرهمند شده و نیز ما را در حفظ حقوق مطالب آموزشی یاری نمایید .

تماس با مسئولین و مدیریت

تمامی اطلاعات این بخش توسط تکنسینهای مجرب سنترال سرویس گردآوری شده، انتشار این مطالب بدون اجازه سنترال سرویس و یا بدون ذکر منیع مجاز نیست . قابل ذکر است در صورت مشاهده ، نام سایت یا اشخاصی که از مطالب سایت بدون اجازه استفاده کرده اند را بعنوان متخلف در سایت درج کرده و نیز پیگرد قانونی خواهند شد .


کاربران محترمی که تمایل دارند بصورت حرفه ای تعمیر دوربین را یاد بگیرند روی بخش آموزش تخصصی دوربین کلیک کنید.

هدف سنترال سرویس از انتشار این آموزشها برای آشنایی مقطعی فیلمبرداران با شیوه تعمیر این گونه دوربینها است ، زیرا دوربین سونی در سراسر ایران فراگیر شده و همین موضوع باعث گردیده افراد غیر کارشناس به عنوان تعمیرکار و مدرس آموزش، اقدام به فعالیت غیر مجاز نمایند ، زیرا امار زیادی از دوربینهای دستکاری شده به این مرکز ارسال میشوند که به علت دستکاری ناشیانه باعث تخریب جدی دوربینهای حرفه ای گشته و غیر از اینکه مالکان دوربینها را دچار ضرر و زیان زیادی میکند نام سونی را خدشع دار کرده ، ما برای جلوگیری از این موضوع آموزش و آشنایی با دوربینهای حرفه ای سونی را در سایت قرار داده ایم تا مالکان دوربین در صورت معیوب شدن دوربینشان پیش زمینه ای از اشکالات رایج را داشته باشند تا مورد هدف سودجویان قرار نگیرند . هزینه این گونه دوربینها برخلاف نام و قابلیتشان زیاد نیست اگر دستکاری نشده باشد با حداقل زمان و هزینه ناچیز کاملا اساسی تعمیر میشوند

هرینه تعمیر این دوربینها بالا نیست ولی ما به علت نوسان دلار نمیتوانیم نرخ را عنوان کنیم ولی میتوانید از طریق بخش تماس با ما از هزینه های روز مطلع شوید.

عیوب بعضی از این دوربینها به علت استفاده از قطعات مشابه یکی است لذا توضیحات برای همان اشکال در سایر دوربینها هم یکی میباشد.

سنترال سرویس 95 درصد قطعات دوربینهای حرفه ای را دارد و در بیشتر اوقات مشکل دوربین شما عزیزان را در همان روز و طی نیم ساعت انجام میدهد ، مشتریانی که دوربین حرفه ای سونی دارند در صورت معیوب بودن دوربین میتوانند تلفنی از طریق بخش تماس با ما در سایت ارتباط برقرار کنند تا پس از هماهنگی و گرفتن وقت در زمان تعیین شده دوربین را به شرکت سنترال سرویس اورده تا در حضور شما اقدام به تعمیر کنیم ، حتی اگر شرایط حضوری را ندارید میتوانید با پست یا تیپاکس به یکی از شعبات اصلی سنترال سرویس ارسال کنید تا یکروزه برای شما تعمیر کنیم.

در صورتی که به هر طریق پرسنل شرکت وقت مناسبی را برای شما تعیین نکردند میتوانید به همراه زیر تماس بگیرید

09111241942

     

 

ادامه پاسخ به سوالات شما در صفحات بعدی