آموزش و راهنمای تعمیر برد دوربینهای حرفه ای سونی

DSR-PD175 , 177 , HVR-Z5 , Z7 , HDR-AX2000 , FX1000 , HDR-FX1 , HVR-Z1

 

آموزش و راهنمای مشکلات و عیوب برد دوربینهای حرفه ای سونی

در برد دوربینهای حرفه ای سونی از ای سی های بی جی ای استفاده شده که مانند بردهای قدیمی نیست و برای تعمیر و لحیم کاری نیاز به لوازم و ابزار بخصوصی میباشد، که سنترال سرویس کلیه امکانات تعمیر این دوربینها را دارد . تا چند ماه قبل برای تعویض این قطعات مشکل داشتیم و به سختی میتوانستیم قطعات اصلی و کانکتورها را تعویض کنیم ولی الان دستگاه مخصوص لحیم کاری کلیه قطعات این بردها را تهیه کردیم این دستگاه در ایران نیست و قیمت بالایی دارد که خوشبختانه چند ماهی است که به این سیستم مجهز شده ایم و تمامی قطعات و کانکتورها با پایه های میکروسکوپی را تعویض میکنیم.

برد دوربینهای حرفه ای سونی

 

مشکل بردهای دوربین حرفه ای سونی

این گونه بردها بطور معمولی خراب نمیشوند و اکثرا در اثر رطوبت یا دستکاری معیوب میشوند بیشترین عامل خراب شدن بردها باز و بسته کردن کانکتور و یا در حین خارج کردن فلتها اسیب میبینند . برای تعمیر لنز و یا تعویض مکانیک یا هر قطعه دیگری ابتدا بایدبرد دوربین در اورده شود که به علت بی دقتی لبه کانکتورها شکسته میشود یا پلاتین داخلی کانکتور کج یا شکسته میشود . عکس پایینی نشانگر نمونه ای از بی دقتی تعمیرکاران است باعث شده این کانکتور اسیب ببیند . هزینه تعمیر بردها از دویست هزار تومان شروع میشود . بعضی از اشکالات هر چقدر هم که سطحی باشد ولی حتما باید برد از داخل دوربین خارج شود . پس اگر روزی فقط جهت سرویس دوربین را به یکی از تعمیرگاه های محلی بردید یادتان باشد که کمترین سرویس دوربین نیاز است که برد از دوربین خارج شود چه بسا یک لحظه بی احتیاطی تعمیرکار باعث از بین رفتن کانکتور دوربین شود انوقت نمیتواند با ابزار معمولی این کانکتورها را تعویض کند حتی بهترین تعمیرکار هم باشد نمیتواند کانکتورها را تهیه کند زیرا فقط شرکت سازنده این کانکتورها را تولید و در اختیار نماینده خودش قرار میدهد . پس ریسک نکنید و دوربین خود را به هر جا ندهید.

 

تعمیر برد

نمونه ای از خرابی و دستکاری برد سونی پی دی 175

دوربین DSR-PD175 مربوط به یکی از کاربران است که برای تعویض مکانیزم به تعمیرگاه دوربین مراجعه نموده و در حین باز کردن برد و خارج کردن فلت کانکتور باعث از بین رفتن بخش از برد گردیده . و حال به شرکت سنترال سرویس مراجعه نموده . اگر خوب به عکس توجه کنید متوجه خواهید شد بعد از خراب کردن کانکتور سعی در تعویض ان نموده که خود برد را هم خراب کرده و پرینت برد را معیوب ساخته . ما این برد را تعمیر میکنیم ولی هم هزینه بالایی دارد و هم مثل قبل نمیتوان راحت فلت را از داخل کانکتور خارج کرد اگر برد هم بخواهید تعویض کنید در حدود دو میلیون تومان هزینه دارد .

 

برد خراب

 

 
اشکالات دیگری برای این بخش رخ میدهد که نادر است یا دستکاری موجب ان شده .برای آشانایی با اصول کارکرد قطعات دوربینها و عملکرد تک تک قطعات و علل خرابی هر بخش ، چگونگی تعمیر آن ، روش های پیشگیری و آموزش کامل تعمیر دوربین باید در آموزشهای تخصصی و حضوری ما شرکت کنید برای اطلاعات بیشتر آموزش تخصصی دوربین کلیک کنید
     
 

سنترال سرویس اولین بنیانگذار آموزش تعمیر دوربین در ایران است و نماینده رسمی سونی با کد بین المللی IR07 , IR145 دو شعبه رسمی از طرف شرکت سونی دارد . هر شرکتی که با اسم سونی فعالیت میکند ولی کد بین المللی ندارد متخلف محسوب میشود و پیگرد قانونی خواهد داشت . کاربران محترم در صورت مشاهده عناوین سایت ما در هر سایت دیگری ، موضوع را با مدیریت مطرح نمایید تا از هدایای ویژه ما بهرهمند شده و نیز ما را در حفظ حقوق مطالب آموزشی یاری نمایید .

تماس با مسئولین و مدیریت

تمامی اطلاعات این بخش توسط تکنسینهای مجرب سنترال سرویس گردآوری شده، انتشار این مطالب بدون اجازه سنترال سرویس و یا بدون ذکر منیع مجاز نیست . قابل ذکر است در صورت مشاهده ، نام سایت یا اشخاصی که از مطالب سایت بدون اجازه استفاده کرده اند را بعنوان متخلف در سایت درج کرده و نیز پیگرد قانونی خواهند شد .


کاربران محترمی که تمایل دارند بصورت حرفه ای تعمیر دوربین را یاد بگیرند روی بخش آموزش تخصصی دوربین کلیک کنید.

هدف سنترال سرویس از انتشار این آموزشها برای آشنایی مقطعی فیلمبرداران با شیوه تعمیر این گونه دوربینها است ، زیرا دوربین سونی در سراسر ایران فراگیر شده و همین موضوع باعث گردیده افراد غیر کارشناس به عنوان تعمیرکار و مدرس آموزش، اقدام به فعالیت غیر مجاز نمایند ، زیرا امار زیادی از دوربینهای دستکاری شده به این مرکز ارسال میشوند که به علت دستکاری ناشیانه باعث تخریب جدی دوربینهای حرفه ای گشته و غیر از اینکه مالکان دوربینها را دچار ضرر و زیان زیادی میکند نام سونی را خدشع دار کرده ، ما برای جلوگیری از این موضوع آموزش و آشنایی با دوربینهای حرفه ای سونی را در سایت قرار داده ایم تا مالکان دوربین در صورت معیوب شدن دوربینشان پیش زمینه ای از اشکالات رایج را داشته باشند تا مورد هدف سودجویان قرار نگیرند . هزینه این گونه دوربینها برخلاف نام و قابلیتشان زیاد نیست اگر دستکاری نشده باشد با حداقل زمان و هزینه ناچیز کاملا اساسی تعمیر میشوند

هرینه تعمیر این دوربینها بالا نیست ولی ما به علت نوسان دلار نمیتوانیم نرخ را عنوان کنیم ولی میتوانید از طریق بخش تماس با ما از هزینه های روز مطلع شوید.

عیوب بعضی از این دوربینها به علت استفاده از قطعات مشابه یکی است لذا توضیحات برای همان اشکال در سایر دوربینها هم یکی میباشد.

سنترال سرویس 95 درصد قطعات دوربینهای حرفه ای را دارد و در بیشتر اوقات مشکل دوربین شما عزیزان را در همان روز و طی نیم ساعت انجام میدهد ، مشتریانی که دوربین حرفه ای سونی دارند در صورت معیوب بودن دوربین میتوانند تلفنی از طریق بخش تماس با ما در سایت ارتباط برقرار کنند تا پس از هماهنگی و گرفتن وقت در زمان تعیین شده دوربین را به شرکت سنترال سرویس اورده تا در حضور شما اقدام به تعمیر کنیم ، حتی اگر شرایط حضوری را ندارید میتوانید با پست یا تیپاکس به یکی از شعبات اصلی سنترال سرویس ارسال کنید تا یکروزه برای شما تعمیر کنیم.

در صورتی که به هر طریق پرسنل شرکت وقت مناسبی را برای شما تعیین نکردند میتوانید به همراه زیر تماس بگیرید

09111241942

     

ادامه پاسخ به سوالات شما در صفحات بع